06.05.2021

 

Datafox võttis kasutusele uue tarkvaraplatvormi, mis muudab arvutitöökohtade haldusteenuse probleeme ennetavaks, kirjutavad teenuste juht Kristjan Ok ja müügijuht Raido Vahi. Kõik senised haldusteenuse kliendid viiakse järk-järgult üle uuele platvormile ilma täiendava tasuta.

 

Uue seadmehaldus- ja monitooringuteenuse (RMM, Remote Monitoring and Management) eesmärk on ennetada probleeme arvutitöökoha riistvara, operatsioonisüsteemi ja tarkvaraga. Kui enne teatas probleemidest arvutikasutaja ise, misjärel kasutajatugi asus mure põhjused otsima ja neid lahendama, siis nüüd edastab monitooringusüsteem häired automaatselt lahendamist vajavate ülesannetena. Nende häirete alusel täpsustavad meie IT-spetsialistid probleemide juurpõhjuse ning lahendavad selle kaughalduse teel või vajadusel kohale tulles.

 

Ennetab suuremaid probleeme

Pro-aktiivne lähenemine võimalikele kitsaskohtadele hoiab ära suuremaid probleeme arvuti kasutamisel ning märkab ka neid anomaaliaid, mida arvutikasutaja ise ei pruugi näha. Näiteks võib inimene olla harjunud, et tööks vajalik rakendus avaneb igal hommikul 2 minutit, ent monitooringusüsteemi jaoks ületavad arvuti jõudlusnäitajad (näiteks mälu ja protsessori koormus) piirmäära ning seetõttu edastatakse häire. Analüüsimisel selgub, et muutmälu (RAM) mõningase lisamisega on võimalik rakenduse avamise aega lühendada 15 sekundini, mis aasta peale kokku teeb juba terve tööpäeva jagu kokkuhoitud aega.

 

Teiseks võimaldab monitooring tuvastada eos probleemid, mida kasutaja ei saagi ise märgata. Näiteks halbade plokkide tekkimine kõvakettal, mis võib lõpuks viia arvutis olevate andmete hävinemiseni.  Monitooringusüsteem saab aga aru, et asi ei ole õige, edastades vastava häire kasutajatoele lahendamiseks. Selle tulemusena ei pea inimene ise teatama, et tema arvuti ei tööta ega tööks vajalikku seadet remondiks ära andma, kui probleemile on juba varem jälile jõutud.

 

Jõudluse ja riistvara seisukorra monitooring ning inventuur

Kõik meie senised arvutitöökohtade haldusteenuse kliendid viiakse järk-järgult üle uuele platvormile ilma täiendava tasuta. Senise maksumusega baaspakett monitoorib automaatselt arvutitöökoha jõudlust (mälu kasutamine, protsessori koormus, võrgu ribalaius, ketta aktiivne kasutusaeg) ja riistvara seisukorda (arvuti erinevate osade temperatuurid ja ventilaatorite toimimine, vaba ruum kõvakettal, ketta häired S.M.A.R.T.-ist) ning teeb jooksvat IT-vara inventuuri, kuhu kaasatakse kõik teenusega liidetud seadmed. Inventuur näitab riistvara jaotust, tarkvara kogumit, operatsioonisüsteemi ja Microsoft Office’i jaotust, Windowsi turvauuenduste paigaldusi, viirusetõrje liiki, uuendusi ja litsentside olekut, kõvaketta kasutamist ja teateid nõutavate uuenduste kohta, protsessorite ning mälude liiki, suurust ja teateid nõutavate uuenduste kohta ning detailset arvutitöökoha seadistust.

 

Turvapaikade automaatne haldus ja aruandlus

Lisateenusena saame pakkuda ka turvapaikade automaatset haldust ning aruandust ja analüüsi. RMM-agendid jälgivad taustal töötades pidevalt kõiki teenusega liidetud seadmeid, et tagada nende täielik turvalisus. Turvapaikade haldust saab rakendada ka üksikutele seadmetele ja rühmadele ning see hõlmab näiteks nii nõutavaid kui valikulisi uuendusi operatsioonisüsteemides, teenuspakettides, draiverites, tööriistades, Office’s ja teistes kliendi soovitud tarkvarades.

 

Kuna uus teenus jälgib ja mõõdab kõigi pidevalt arvutite seisukorda ning jõudlust, saab selle põhjal koostada aruandeid, mis annavad ulatusliku ülevaate kliendi IT-keskkonnast. Teenuspaketis on mitmeid erinevaid aruandetüüpe. Näiteks põhiaruanne ehk audiitoraruanne sisaldab üldisi varusid, tarkvara, ketta kasutust, arvutitöökohtade MS Office’i ja viirusetõrjetarkvara jaotust, hoiatuste kokkuvõtet ning üksikasjalikku infot arvutitöökohtade kaupa. Lisaks on võimalik luua aruanded süsteemi seisukorrast, varudest ja Microsofti litsentsidest.

 

Datafox kasutab uue monitooringu- ja haldusteenuse pakkumiseks Atera RMM-tarkvaraplatvormi, mis analüüsib pidevalt igas sekundis rohkem kui 40 000 andmepunkti. Atera pakub pilvepõhist platvormi IT-alaseks juhtimiseks, mis hõlmab monitooringut, kaughaldust, kasutajatuge, aruandlust, tegevuste juhtimist ja automatiseerimist jne. Uut monitooringu- ja haldusteenust saab kombineerida ka Datafoxi teiste tugiteenustega, näiteks serverite halduse, pilveteenuste halduse ja tugiadministraatori teenusega.

 

 

 Võta meiega ühendust: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

Loe lisaks: 

Datafoxi tegevjuht soovitab: „Mine metsa!“

Tulekahju kustutamine majasisese võrgu ehitamisel toob märkimisväärselt lisakulusid