17.02.2023

 

Eelmise aasta lõpul alustas tegevust meie uus tütarettevõte Greenfox, mis pakub Eesti suurimat valikut kasutatud äriklassi IT-seadmeid ja varuosi. Aitame Greenfoxiga pikendada seadmete ja IT-süsteemide eluiga, vähendada uue riistvara tootmisega kaasnevat keskkonnakoormust ning neutraliseerida kliimajälge, kirjutab müügispetsialist Oleg Rõbasov.

 

Greenfox pakub kõiki tööks ja igapäevaeluks vajalikke IT-seadmeid konkurentsivõimeliste hindadega: kasutatud laua-, tahvel- ja sülearvuteid, monitore, iPhone’e ja Apple Watch nutikelli, servereid, andmekeskuseid ja võrguseadmeid ning varuosi ja laiendusi. Hetkel on meie kaubavalikus üle 3000 seadme maailma juhtivatelt IT-tootjatelt, näiteks Lenovolt, Dellilt, HP-lt, Applelt, Fujitsult, Microsoftilt, Asuselt, Acerilt. Kõik pakutavad tooted on äriklassi seadmed, mis on loodud kestma kauem kui tavapärane IT-seadmete rendiperiood. Meie kaubavaliku moodustavadki suurettevõtete tagastatud rendiseadmed, mis on enamasti 3–5 aastat vanad.

 

Kõik seadmed on enne müüki panekut põhjalikult kontrollitud, kasutajate andmetest puhastatud ja igakülgselt testitud, et need oleksid täiesti töökorras. Kui seadmel on defekte, on see ostuinfos märgitud. Veebichatis saab meilt küsida konkreetsest seadmest lisafotosid ja vajadusel tagastada toote 14 päeva jooksul täiesti tasuta.

 

Ostetu jõuab kliendini 1–4 tööpäevaga ning kõigile seadmetele anname 6 kuud garantiid, mida on võimalik pikendada. Soovi korral seadistame enne väljasaatmist IT-seadme, näiteks vahetame operatsioonisüsteemi keele, paigaldame soovitud tarkvara jne – kõik need soovid saab ostu vormistamisel kohe veebivormi kirja panna. Kasutatud tehnika kõrval pakume täiesti uusi lisaseadmeid, näiteks uusi akusid ja laadijaid sülearvutitele, arvutikotte, hiiri jmt.

 

Miks eelistada taaskasutusse suunatud IT-seadmeid?

Miks soetada kasutatud arvuti või mõni muu seade? Lisaks uuest tootest 50-70% soodsamale hinnale on see samm jätkusuutlikuma tuleviku poole, sest IT-seadmete taaskasutus vähendab jäätmete ja heitgaaside hulka ning energiamahukat toorainete kaevandamist uue riistvara tootmiseks. Veelgi enam, see on võimalus saada ka ise kliimaneutraalseks, sest iga ostuga Greenfoxist lisandub Eesti metsadesse üks uus puu. Selleks annetame igalt müüdud tootelt kuni 1,5 eurot cleantech ettevõttele Makeitneutral, kes hoolitseb puude istutamise eest, hoiab meid kursis istutusprotsessi ja -kohaga ning hoolitseb selle eest, et puud kasvaksid suureks ja tugevaks. 

 

Iga ostuga anname ka boonuspunkte väärtuses 100 punkti 1 euro eest. Neid saab mugavalt kasutada järgmistel ostudel hinna soodsamaks muutmiseks või vormistada kinkekaardiks ja kinkida edasi.

 

Oma kaubavaliku täiendamiseks ostame tagasi kasutatud IT-seadmeid. Selleks oleme loonud mugava veebilahenduse seadme eeldatava väärtuse väljaselgitamiseks, kust saab vastuse mõne sekundiga. Kui see sobib, siis saadame kliendi valitud pakiautomaati karbi, millega saab meie kulul IT-seadme ära saata. Vaatame saadetu üle, kinnitame selle seisukorra ning teeme lõpliku pakkumise. Kui klient selle kinnitab, kantakse ostuhind 48 tunni jooksul tema pangakontole.

 

Kasutatud varuosad pikendavad vanemate IT-süsteemide eluiga

IT-seadmete kõrval saab Greenfoxist ka varuosi ning komponente serveritele, andmemassiividele ja võrgulülititele, millele tootja enam tuge ei paku (End of Life, EOL). IT-seadmete ametliku toega elutsükkel on küll pikk, kuid tihti töötavad äriklassi tooted kauem. Vanematele IT-seadmetele ei toodeta uusi varuosasid, mistõttu uue täislahenduse soetamise kõrval on ainsaks alternatiiviks pikendada seadme eluiga katkise komponendi väljavahetamisega.

 

Greenfox aitabki pikendada IT-seadmete ja -süsteemide eluiga kasutatud varuosade tarnimisega. Taaskasutusse suunatavaid IT-komponente testitakse ja puhastatakse enne müüki, mis muudab need kvaliteedilt uutega võrdväärseks. Kõik seadmed ja komponendid peavad läbima erinevaid diagnostikateste, millest mõned on konkreetse IT-tootja sertifitseeritud. See protsess filtreerib välja mittetöötavad või katkised seadmed, nii et kasutatud seadme ostmisel võib olla kindel, et see töötab. Need vanad IT-seadmed, mis enam taaskasutusse ei sobi, suuname utiliseerimise järel ümbertöötlusse, sest neis sisalduvaid metalle saavad tehased kasutada toorainena. Nii saame üheskoos muuta maailma rohelisemaks, säästa loodust ja vähendada keskkonnamõju.

 

Soovitud IT-komponentide pakkumise saatmiseks palume saata päringu e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..Kasutatud  komponentidele anname 6–12-kuulise garantii ning saame vajadusel pakkuda ka nende paigaldust. Greenfox soovitab taaskasutusse suunatud IT-komponente vaid neile seadmetele, millele ei ole enam ametliku tuge või millele tootja ei paku varuosi ja laiendusi. Ärikriitilistes IT-keskkondades soovitame kasutada IT-tootja ametlikku garantiiteenust.

 

Tekkis huvi kasutatud IT-seadmete vastu? Vaata meie pakkumisi Greenfoxi veebilehel ja küsi soovi korral lisa:

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

Oleg Rõbasov

Greenfoxi müügijuht

 

 

 

Loe lisaks:
IT-keskkonna hindamine tekitab automaatselt IT arengukava
Äriline digipööre loob majanduslanguse üleelamiseks piiramatuid võimalusi