01.03.2017

Autor: Kristjan Ok

 

Hiljuti pidasin veebiseminari teemal “Kuidas parandada oluliselt koosolekute tõhusust Office 365 tööriistu kasutades?”. Kui Microsoft tegi mulle ettepaneku teha järjekordne Office365 teemaline esitlus, siis esmapilgul olin skeptiline, sest kogu see Office365 teema tundub olevat niivõrd ära leierdatud ja igav. Seda just seetõttu, et meie jaoks on kliendi IT töökohtade viimine Office365 teenusele peaaegu igapäevane tegevus. Seda muidugi eelkõige Exchange Online teenuse vaates, mis peamiselt võimaldab IT kasutajal omada äriklassi postkasti ja jagatud kalendreid sõltumata seadmest ja asukohast. Igav ju :)

 

Teema hakkas tunduma oluliselt huvitavam kui selgus, et seminar peab katma teemasid ja lahendusi, mis võimaldavad efektiivsemalt ja turvalisemalt korraldada ettevõtte infovahetust ja seda olenemata asukohast ning seadmest. Lisaks praktiliselt demoda Office 365 lahendusi, mis aitavad oluliselt parandada koosolekute ja ärikohtumiste tõhusust.

 

Kui seni oli minu kogemus piirdunud peamiselt Exchange Online’i, Sharepointi, OneDrive4Businessi ja Skype4Business’iga, siis demo ette valmistades selgus, et pilveteenus on muuhulgas saanud omale hiljuti juurde 2 väga olulist komponenti – Teams ja Planner, mis annavad olulise panuse organisatsiooni meeskonnatöö ja infovahetuse paremaks korraldamiseks. Need 2 uut komponenti viivad Office365 pilveteenuse täiesti uuele tasemele, kusjuures ilma täiendavate lisakuludeta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Mõned olulisemad punktid, mis teevad Teams + Planner koosluse tõepoolest väärtust loovaks:

 

  • Teamsist on võimalik luua ka päriselt tõeliselt asjalik virtuaalne kontor, kus töötajad saavad omavahel operatiivselt infot vahetada nii kiirsõnumite kui audio konverentside kaudu. Ja seda kõike erinevate meeskondade kaupa;

  • Teamsi vestlusringidesse on võimalik integreerida nii Sharepoint, Planner kui OneNote teenused. Nii on lihtsasti võimalik hallata nii vestlusringi tööülesandeid/projekte, dokumente kui jagatud märkmeid.

  • Teams viib Sharepoint’i kasutamise täiesti uuele tasemele – nimelt salvestuvad teamsi kaudu vahetatud dokumendid Sharepointi ning märkmed jagatud OneNote’i. Selliselt areneb Sharepointi keskkond iseenesest meeskonnatöö harjumustele vastavaks. Võimalik, et tekkiv funktsionaalsus võimaldab isegi mõned kulukad Sharepointi arendused ära jätta.

  • Datafoxi, kui Zendeski kliendihaldusplatvormi tehnoloogiapartneri jaoks, on oluline, et Teamsi vestlusringi on võimalik integreerida Zendeski kaudu tehtud kliendi pöördumised. Näiteks Datafoxi IT Helpdeski pöördumised jooksevad automaatselt eraldi Teams’i vestlusesse, mis parandab infovahetust nii majasiseselt kui kliendiga;


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Need on vaid mõned näited. Lisaks on juurde tekkinud palju uusi funktsionaalsusi, mida on keeruline paari lausega kirja panna. Kuid sõnum on selge - vaata Office365 teenuseid laiemalt kui vaid moderne e-maili teenus ja pane Office365 oma organisatsiooni jaoks päriselt tööle!

 

Et asjast paremat aimu saada, siis veebiseminaril tehtud praktilist demo on võimalik järelvaadata SIIT!

 

 

Kui soovid ka enda ettevõtte jaoks Office 365 tööle panna, siis võta ühendust!



Kristjan Ok

IT Teenuste valdkonna juht

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 621 56 55

 

 

Loe lisaks:

Kuidas Office 365 targalt osta
Äripilv 365+, enamat kui tavapärane pilvekontor
Kuidas Sina kavatsed 2017 aastaks seatud ärieesmärgid täita ja ületada?
Mida vajad väljas töötamiseks
Microsoft Teams

Office 365, Microsoft, Microsoft Office 365, O365, Microsoft Teams, Microsoft Planner, MS Teams, MS Planner, Teams, Planner, Sharepoint, Onenote, Exchange Online, OneDrive4Business, Skype4Business, Teams + Planner, virtuaalne kontor, audio konverents, meeskond, meeskonnad, vestlusringid, Zendesk, e-mail, pilveteenus, pilveteenused, praktiline demo